SHARE
Results For Sunday 14th August

Early Session

15:00 – 15:11
Women’s Middle (75kg) Round of 16
IAKUSHINA (RUS) V CHEN (TPE)
Results = 3-0

15:15 – 15:26
Women’s Middle (75kg) Round of 16
SHAKIMOVA (KAZ) V FORTIN (CAN)
Results = 2-1

15:30 – 15:41
Men’s Bantam (56kg) Round of 16
CONLAN (IRE) V AVAGYAN (ARM)
Results = 3-0

15:45 – 15:56
Men’s Bantam (56kg) Round of 16
BUTDEE (THA) V NIKITIN (RUS)
Results = 1-2

16:00 – 16:11
Men’s Bantam (56kg) Round of 16
ASANAU (BLR) V ERDENEBAT (MGL)
Results = 1-2

16:15 – 16:26
Men’s Bantam (56kg) Round of 16
DE JESUS (BRZ) V STEVENSON (US)
Results = 0-3

16:30 – 16:41
Men’s Light (60kg) Semifinals
ALVAREZ (CUB) V CONCEICAO (BRZ)
Results = 0-3

16:45 – 16:56
Men’s Light Welter (64kg) Round of 16
DUNAYTSEV (RUS) V BAATARSUKH (MGL)
Results = 3-0

17:00 – 17:11
Men’s Light Welter (64kg) Round of 16
BACHKOV (ARM) V HU (CHN)
Results = 1-2

17:15 – 17:26
Men’s Light Welter (64kg) Round of 16
GAIBNAZAROV (UZB) V KUMAR (IND)
Results = 3-0

17:30 – 17:41
Men’s Light Welter (64kg) Round of 16
RUSSELL (US) V MASUK (THA)
Results = 2-1

17:45 – 17:56
Men’s Light Heavy (81kg) Quarterfinals
LA CRUZ (CUB) V BORGES (BRZ)
Results = 3-0

18:00 – 18:11
Men’s Light Heavy (81kg) Quarterfinals
BAUDERLIQUE (FRA) V MINA (ECU)
Results = Technical Knockout

18:15 – 18:26
Men’s Light Fly (49kg) Final Bout
MARTINEZ (COL) V DUSMATOV (UZB)
Results = 0-3

Late Session

21:00 – 21:11
Women’s Middle (75kg) Round of 16
BANDEIRA (BRZ) V BYLON (PAN)
Results = 2-1

21:15 – 21:26
Women’s Middle (75kg) Round of 16
LAURELL NASH (SWE) V MARSHALL (GB)
Results = 0-3

21:30 – 21:41
Men’s Bantam (56kg) Round of 16
ZHANG (CHN) V HAM (KOR)
Results = 3-0

21:45 – 21:56
Men’s Bantam (56kg) Round of 16
HAMOUT (MOR) V RAMIREZ (CUB)
Results = 1-2

22:00 – 22:11
Men’s Bantam (56kg) Round of 16
MELIAN (ARG) V MHAMDI (TUN)
Results = 3-0

22:15 – 22:26
Men’s Bantam (56kg) Round of 16
YERALIYEV (KAZ) V AKHMADALIEV (UZB)
Results = 0-3

22:30 – 22:41
Men’s Light (60kg) Semifinals
DORJNYAMBUU (MGL) V OUMIHA (FRA)
Results = 0-3

22:45 – 22:56
Men’s Light Welter (64kg) Round of 16
HARUTYUNYAN (GER) V BIYARSLANOV (CAN)
Results = 2-0

23:00 – 23:11
Men’s Light Welter (64kg) Round of 16
GOZGEC (TUR) V TEIXEIRA (BRZ)
Results = 3-0

23:15 – 23:26
Men’s Light Welter (64kg) Round of 16
SOTOMAYOR COLLAZO (AZE) V AMZILE (FRA)
Results = 2-1

23:30 – 23:41
Men’s Light Welter (64kg) Round of 16
MCCORMACK (GB) V TOLEDO (CUB)
Results = 1-2

23:45 – 23:56
Men’s Light Heavy (81kg) Quarterfinals
BUATSI (GB) V BENCHABLA (ALG)
Results = 3-0

Men’s Light Heavy (81kg)
MAMMADOV Teymur (AZE) V NIYAZYMBETOV (KAZ)
Results = 0-3

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here